Komentář: Blokace BÚ

Vlastík Pawlas z IP 78.157.150.*** | 4.12.2011 15:40
Zablokuje-li exetutor váš bankovní účet na který vám přijde výplata, tak v ten okamžik se nemůžete ke svým penězům dostat a podle zákona vám může banka jednorázově vyplatit částku dvojnásobku životního minima, což dělá 6252 korun.

Pokud jde za dlužníkem pohledávka ve výši třeba 100 tisíc, což je v dnešní době věc prakticky běžná, má dlužník permanentně účet zablokovaný. Zařídí si tedy další bankovní účet a situace se opakuje, protože exekutor ve většině případů, pokud není pohledávka již zcela zaplacena, zjišťuje formou tzv. nalézacího řízení další možné dlužníkovi účty ( bankovní, spořící, penzijní atd. ), popř. nemovitý či movitý majetek (automobil). A co horšího, když má dlužník na svém účtu možnost kontokorentu, exekutor si vezme i částku, kterou si dlužník mohl díky kontokorentu vybrat.

Nezřídka se stává, že je účet zablokovaný více než rok, což je obvyklá doba na vyrovnání kontokorentu. Po celou dobu pak dlužníkovi nabíhají další úroky a následně banka chce po svém klientovi se zablokovaným účtem částku překračující jeho kontokorent o více než třetinu.

Kdyby chtěl dlužník, majitel zablokovaného účtu kontokorent srovnat a následující den zase peníze vybrat, má smůlu. Sice vyrovná kontokorent a má další rok k dobru, ale peníze okamžitě sebere exekutor. Dlužníkovi tak vzniká další škoda, protože banka velice rychle přistupuje k soudnímu vymáhání a exekuci.

Exekuce se tak hromadí a dlužník nemá šanci se proti narůstajícím dluhům a dalším exekucím nijak bránit. Nikdo nezpochybňuje právo věřitele, aby získal zpět své peníze, přesto by ale neměla být dlužníkům působena další škoda v podobě uměle vyvolávaných dluhů a dalších exekucí.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a nula